Опалювальний сезон 2022-2023 рр.

Новини

В складних умовах війни, обласному комунальному підприємству «Донецьктеплокомуненерго» вдалося зберегти тепло у домівках мешканців Донецької області до завершення опалювального сезону 2021-2022 рр., наразі, підприємство продовжує свою роботу над запуском та сталим проходженням опалювального сезону 2022-2023 рр.

Насьогодні початок опалювального сезону є одним з найважливіших питань.

Споживачі послуг теплопостачання розділилися на дві групи – ті, які підтримують надання послуг опалення до своїх помешкань, та тих, хто категорично проти. Основними причинами, через які люди не хочуть отримувати послуги опалення є евакуація з прифронтових населених пунктів, а, як наслідок, фактична відсутність за місцем проживання. Так, мешканці громад, які покинули своє місце проживання внаслідок триваючої військової агресії російської федерації, не готові сплачувати за опалення в своїх домівках через те, що вартість послуги для вимушених переселенців насьогодні є досить великим навантаженням на і без того скромний сімейний бюджет.

Відзначимо, що ОКП «Донецьктеплокомуненерго» не збільшувало тариф на опалення протягом 2-х років, і в новому опалювальному сезоні 2022-2023 рр. він залишиться на рівні 2020 року.

Обласне комунальне підприємство «Донецьктеплокомуненерго» з розумінням ставиться до проблем своїх споживачів. Проте, не варто забувати, що теплопостачання будинку необхідне не лише для опалення безпосередньо самих приміщень споживачів! Теплопостачання під час зимових морозів забезпечує збереження від руйнування системи водопостачання та каналізації, так чи інакше в приміщеннях житлових будинків доведеться підтримувати температуру, необхідну для збереження комунікацій у робочому стані. Відсутність опалення призведе до виникнення та скупчення конденсату на внутрішньобудинкових  комунікаціях, стінах, стелях та на будь-яких інших поверхнях (меблях, побутовій техніці тощо), що призведе до корозії, ураження цвіллю та, як наслідок, неможливості подальшої експлуатації приміщень будинку.

Отже, опалення будинків є надзвичайно важливим саме для співвласників багатоквартирного будинку, які несуть колективну відповідальність за утримання та збереження багатоквартирного будинку.

Зазначимо, що стаття 7 ЗУ «Про житлово-комунальні послуги» передбачає, що споживач має право на звільнення від оплати певних комунальних послуг за умови документального підтвердження тимчасової відсутності у житловому приміщенні, проте, відповідна норма не поширюється на послуги з постачання теплової енергії, оскільки навіть за відсутності споживача у приміщенні, його домівка (житлове приміщення чи квартира), як і загалом будинок, опалюються.

Наразі Урядом на час воєнного стану внесені певні зміни до комунального законодавства України, зокрема, скасовано відповідальність за несплату комунальних послуг у вигляді пені, штрафів та примусового стягнення заборгованості, накладено мораторій на підвищення тарифів та заборонено відключення від комунальних послуг через несплату, проте, закон не звільняє громадян України від сплати комуналки. Пом’якшення вимог до платіжної дисципліни у воєнний час не означає списання боргів у разі їх накопичення. Заборгованість, хоч і без штрафних санкцій, все ж таки доведеться погасити після закінчення війни в повному обсязі.

ОКП «Донецьктеплокомуненерго» звертається до усіх споживачів з проханням не накопичувати борги, а сплачувати вартість послуг по мірі своїх можливостей. Ваша оплата – єдине джерело надходження грошових коштів необхідних підприємству для виконання зобов’язань по сплаті за енергоносії, погашенню податків, виплаті заробітної плати працівникам підприємства, які щодня працюють у тяжких умовах, щоб забезпечити теплом оселі містян.