Про підприємство

На сьогоднішній день обласне комунальне підприємство «Донецьктеплокомуненерго» є найбільшим теплопостачальним комплексом на території Донецької області.

  Перш за все діяльність підприємства зосереджена на задоволені потреб населення, підприємств, установ і організацій  різних форм власності у якісній тепловій енергії для забезпечення найбільш комфортних умов життєдіяльності.

  8 виробничих одиниць, що входять до складу ОКП «Донецьктеплокомуненерго», надають послуги централізованого опалення у 34-х  населених пунктах Донецької області, які знаходяться на території, підконтрольній Українській владі. Підприємство експлуатує 189 котелень, з загальною протяжністю теплових мереж 510,798 км., що опалюють площу у 7037,28 тис.кв.м.

  Для забезпечення стабільного  та якісного теплопостачання на підприємстві працює понад 3000 тисячі чоловік.

  Велика родина  ОКП «Донецьктеплокомуненерго», вже майже пів століття, із року в рік невпинно працює, для того щоб, кожна оселя Донбасу, була зігріта нашим теплом.

ІСТОРІЧНА ДОВІДКА

Обласне комунальне підприємство «Донецьктеплокомуненерго» створено в березні 1978 року на базі 13 теплопостачальних підприємств, з яких десять увійшли на правах виробничих одиниць, у т. ч. міста Артемівськ, Єнакієво, Дружківка, Костянтинівка, Краматорськ, Красноармійськ, Макіївка, Слов’янськ, Сніжне, Шахтарськ і три – на правах самостійних підприємств «Донецькміськтепломережа», «Горлівкатепломережа» і «Маріупольтепломережа».

       За всю свою багаторічну історію структура підприємства зазнала чималих змін. На сьогодні до його складу входять 8 виробничих одиниць, а саме: «Волновахаміжрайтепломережа», «Дружківкатепломережа», «Краматорськ-міжрайтепломережа», «Костянтинівкатепломережа», «Лимантепломережа» «Мирноградтепломережа», «Слов’янськтепломережа» та Торецьктепломережа».

В різні роки підприємство очолювали: Свириденко Віктор Андрійович (1978-1997 р.р.), Ковирзенков Валерій Валентинович ( 1997-2001 р.р.), Воротинцев Василь Альбертович ( 2002-2012 р.р.), Поляков Роман Олександрович ( 2012-2018 р.р.), Рогачов Віктор Сергійович (2018-2020 р.р.)

       16 листопада 2020 р генеральним директором  призначено Кощея Віталія Олександровича.

       Нелегким та тривалим був процес становлення підприємства. Так, на підприємстві були відсутні власні бази на виробничих одиницях і автотранспорт. Для аварійних і ремонтних робіт залучалися сторонні організації, а це призводило до нераціонального витрачання коштів і великої плинності кадрів. Робота з розвитку підприємства йшла по декількох напрямках. Були створені диспетчерські служби, які вели постійний моніторинг котелень і теплотрас. Була організована робота власних ремонтно-будівельних ділянок і бригад, що дозволило знизити загальні витрати і значно поліпшити якість виконуваних робіт. Стала з’являтися нова техніка, поступово питання поривів та витоків стали вирішуватися оперативно та за допомогою власних професіоналів .

       З 1998 року підприємство запустило власні виробничі потужності. На базі виробничої одиниці «Костянтинівкатепломережа» було створено науково-виробничий підрозділ ОКП «Донецьктеплокомуненерго» з виготовлення труб, попередньо ізольованих жорстким пінополіуретаном діаметром від 57 до 325 мм. Застосування таких труб дозволяє знизити теплові втрати в навколишнє середовище. У 2001 році в Донецьку була створена виробнича база з виготовлення високоефективних котлів, елементів водогрійних котлів середнього тиску, водопідігрівачів, блочних водопідготовчих установок. А через два роки на базі підприємства освоєно випуск жаротрубних котлів типу КСВ з ККД не нижче 91%. У 2008 році на виробничій базі освоїли виготовлення теплоутилізаторів, які використовуються для збільшення ККД котла. В цьому ж році при реконструкції теплових мереж на підприємстві стала застосовуватися передова технологія з прокладання труб «Изопрофлекс» і «Касафлекс», термін служби яких більше ніж 50 років. Особливу увагу на підприємстві приділяють енерго- і ресурсозберігаючим  технологіям. У рамках програми «Реконструкція системи теплопостачання в Донецькій області» – встановлені високоефективні котли малої потужності, проведена заміна багатокілометрових теплових мереж із застосуванням попередньо ізольованих пінополіуретаном труб, встановлені прилади обліку теплової енергії на всіх котельнях підприємства, мережеві і підживлювальні насоси замінюються на енергоефективні.

       На теперішній час на підприємстві триває робота з впровадження сучасних виробничих та енергозберігаючих технологій, за для цього ОКП  «Донецьктеплокомуненерго» спільно з Департаментом житлово-комунального господарства Донецької ОДА розроблена регіональна програма «Тепло Донеччини», яку було затверджено розпорядженням голови обласної державної адміністрації, керівника обласної військово-цивільної адміністрації. Програма розрахована на період з 2018 по 2020 р.р., та передбачає зниження споживання енергоресурсів, зокрема: природного газу до 20%, електроенергії до 30%, зниження втрат в теплових мережах до 5%, оптимізації витрат, зниження собівартості теплової енергії, підвищення рентабельності котелень та підприємства в цілому за рахунок оптимізації системи теплопостачання міст, закриття збиткових котелень, переключення споживачів на котельні з надлишковими потужностями, переведення споживачів на альтернативні види палива, реконструкції теплових мереж.