Головна

Підприємство

Підрозділи

Послуги

Споживачу

Інфо-центр

Медіа-центр

Контакти

Новини

logotip

Вівторок, 18 грудня 2018 12:34

ЛІЧИЛЬНИКИ ТЕПЛА: СКІЛЬКИ МОЖНА ЗАОЩАДИТИ ?

   Останнім часом усіх нас турбує питання як заощадити на опалені на тлі тотального  подорожчання комунальних послуг?

   Нещодавно Уряд видав Закон "Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання", який набув чинності 2 серпня 2017 року, тим самим зобов'язавши українців поставити енергоспоживання на облік.

   Отже, вартопорахувати, енергооблік це – лише вимога Держави чи реальна можливість зекономити кошти?

   До встановлення лічильника кожна квартира платить за нормою споживання (тарифом) встановленою органом місцевого самоврядування. При цьому розрахунок залежить від площі квартири, а не спожитих гігакалорій. Тому наразі більшість з нас сплачує тільки за квадратні метри, незалежно від того, наскільки тепло в квартирі. Відповідно, якщо оплачувати лише за спожите тепло, а не за нормою споживання, яка нажаль не враховує усі тепловтрати, які безумовно присутні на шляху теплоносія до вашого будинку платіжка може суттєво зменшитись.

   Для порівняння виберемо дві схожі квартири з однаковою площею, розташовані в однакових багатоквартирних житлових будинках та в одному населеному пункті.

   Так, у двокімнатній квартирі площею 52,5 м² в місті Краматорськ в дев’ятиповерховому житловому будинку, який обладнано приладом обліку, нарахування за послугу ЦО в листопаді 2018 року при середній t°= -0,6°С склало 1008,66 грн.

   У той самий  час, в такій самій квартирі, в такому ж будинку, але який не обладнаний загальнобудинковим лічильником тепла, нарахування склало 1902,04 грн, що майже вдвічі більше!

   Сума встановлення лічильника в середньому складає від 50 до 70 тисяч гривень. Наприклад: для того ж самого 9-ти поверхового будинку встановлення лічильника в середньому обійдеться у 50-60 тисяч гривень.  Тобто витрати з однієї кватири становитимуть приблизно 1500 гривень.

   За наведеним прикладом, ви можете самі переконатися що, витрати на встановлення домового лічильника  можуть окупитись вже за перший опалювальний сезон.

   Також хотілось би наголосити, що максимальної економії та збереження тепла можна досягти, лише виконавши увесь комплекс з енергоефективної підготовки приміщення, а саме: утеплення зовнішніх фасадів, підвалів, дахів та горищ, заміни вікон у житлових приміщеннях та місцях загального користування, заміни вхідних дверей.

   Тож сподіваємось, що рекомендації наших фахівців стануть вам у пригоді на шляху економії коштів вашого сімейного бюджету.

Головна

Підприємство

Підрозділи

Послуги

Споживачу

Інфо-центр

Медіа-центр

Контакти


Уряд запустив новий сайт  Тепло.gov.ua, на якому пояснюють, чому постійно зростають тарифи на комунальні послуги, як формують ціну на газ, навіщо потрібні субсидії, як їх оформити, як зменшити комунальні платежі.

 

Найти современные Joomla 3 шаблоны и скачать.