Головна

Підприємство

Підрозділи

Послуги

Споживачу

Інфо-центр

Медіа-центр

Контакти

Новини

logotip

Вівторок, 06 листопада 2018 09:38

Відповідаємо на питання абонентів.

ШАНОВНІ АБОНЕНТИ!

НА АДРЕСУ ОКП «ДОНЕЦЬКТЕПЛОКОМУНЕНЕРГО» НАДХОДИТЬ ВЕЛИКА КІЛЬКІСТЬ ЗАПИТАНЬ ЯКІ ТУРБУЮТЬ НАШИХ АБОНЕНТІВ. З ПОЧАТКОМ НОВОГО ОПАЛЮВАЛЬНОГО СЕЗОНУ МИ ПІДГОТУВАЛИ ДЛЯ ВАС ТА ПРОПОНУЄМО ВІДПОВІДІ НА НАЙПОШИРЕНІШІ ТА НАЙАКТУАЛЬНІШІ З НИХ.

З якими проблемами стикається підприємство в процесі діяльності?

  Однією з найважливіших проблем підприємства є низька платіжна дисципліна наших абонентів.

  Станом на 01.10.2018 року розмір дебіторської заборгованості абонентів, що користуються послугами централізованого опалення складає 513,9 млн грн. Так тільки за минулий опалювальний сезон приріст заборгованості склав 127,2 млн.грн, а це майже чверть всієї суми! Наше підприємство, в свою чергу, не має можливості розрахуватись та здійснити своєчасну оплату  енергоносіїв, необхідних для вчасного включення опалення в оселях абонентів. Насамперед це газ. Саме він становить найбільш питому вагу витрат.

  Однак, незважаючи на це, ми вчасно (з урахуванням температури зовнішнього повітря) розпочинаємо опалювальний сезон 2018-2019 років та подаємо теплоносій до об’єктів соціальної сфери.

  Жителі ж багатоквартирних будинків повинні розуміти, що саме від них самих залежить своєчасність та якість опалення в їх власних оселях і потрібно в першу чергу самим потурбуватись про ліквідацію заборгованості за послуги опалення.

 

Що робити тим абонентам, які не мають змоги сплатити заборгованість?

  Ми розуміємо, що є люди, які з тих чи інших причин потрапили в скрутне матеріальне становище. Саме для них існує державна допомога – субсидія.

  Субсидія – це адресна безготівкова допомога сім’ям, яка призначається для погашення витрат на оплату житлово-комунальних послуг. Щомісячна плата за послугу централізованого опалення складається з частки, що надходить на особовий рахунок абонента із державного бюджету (субсидії) та обов’язкового платежу визначеного відділом субсидії, який абонент щомісячно сплачує самостійно не зважаючи на суму нарахування.

  Задля оформлення субсидії абоненту необхідно звернутись до органів соціального захисту населення свого населеного пункту.

 

Як бути тим абонентам, які не мають права на субсидію?

  Так, у зв’язку зі змінами законодавства, деяким абонентам субсидія не надаватиметься в поточному опалювальному сезоні.

  Таким абонентам ми також ідемо на зустріч. Ми пропонуємо їм укласти договір розстрочення заборгованості. Вся сума заборгованості буде поділена рівними частинами, які разом із сумою поточних нарахувань абонент сплачуватиме щомісячно. Термін, на який укладається договір, визначається індивідуально з кожним боржником.

  Укладення договору розстрочення та сумлінне виконання його умов дозволить боржнику уникнути заходів примусового стягнення існуючої на його особовому рахунку заборгованості.

  Також, законодавством передбачено розстрочення оплати поточних нарахувань. У разі звернення споживача із заявою про надання розстрочки починаючи з місяця подання зазначеної заяви щомісяця протягом опалювального періоду підприємство виставляє до оплати 50 відсотків нарахованої плати за послугу з централізованого опалення.

  Сума неоплачених протягом опалювального періоду 50 відсотків нарахованої плати за послугу з централізованого опалення виставляється до оплати споживачу протягом міжопалювального періоду щомісяця рівними частинами з травня по вересень включно.

 

Як підприємство впливає на боржників?

  Перш ніж перейти до більш рішучих дій, абонентам, які мають борги, співробітники підприємства регулярно вручають повідомлення, де вказана сума заборгованості та прохання в найкоротший термін її погасити. Контролери також спілкуються з боржниками особисто та проводять роз’яснювальну роботу щодо платіжної дисципліни, варіантів вирішення проблемних питань. Вони систематично відвідують боржників за місцем їх проживання, спілкуються в телефонному режимі та на прийомі у абонвідділі. Підприємство робить все можливе, щоб абонент сплатив свою заборгованість в добровільному порядку.

 

Що робити, коли боржники ігнорують вимоги сплатити борг?

  Якщо на всі спроби підприємства вирішити питання погашення заборгованості в добровільному порядку абонент не реагує, до нього застосовуються засоби примусового стягнення.

  ОКП «Донецьктеплокомуненерго» звертається до суду із заявою про стягнення з боржника заборгованості. Після рішення суду абонент-боржник повинен сплатити всю суму боргу.

  Якщо ж він і надалі продовжує ухилятись від своїх зобов’язань, ми звертаємось до органів державної виконавчої служби. Співробітники відділу ДВС вже в примусовому порядку стягують заборгованість на користь підприємства. Це може бути утримання частини заробітної плати боржника, а також опис його рухомого та нерухомого майна з подальшою його реалізацією. В залежності від суми заборгованості боржник може втратити власні транспортні засоби та навіть свою квартиру - в Україні вже є приклади арешту та продажу квартир боржників. Але ми наголошуємо, що підприємство завжди намагається вирішити питання погашення заборгованості боржником в добровільному порядку.

 

Заборгованість населення складає більше 500млн.грн! Не зважаючи на це, новий опалювальний сезон 2018-2019 років розпочинається!

Підприємство як ніколи потребує коштів для стабільної та якісної роботи!

Ми закликаємо наших абонентів: Сплатіть заборгованість! Подбайте про тепло у власних домівках!

З повагою, ОКП «Донецьктеплокомуненерго»

Головна

Підприємство

Підрозділи

Послуги

Споживачу

Інфо-центр

Медіа-центр

Контакти


Уряд запустив новий сайт  Тепло.gov.ua, на якому пояснюють, чому постійно зростають тарифи на комунальні послуги, як формують ціну на газ, навіщо потрібні субсидії, як їх оформити, як зменшити комунальні платежі.

 

Найти современные Joomla 3 шаблоны и скачать.