Главная

Предприятие

Подразделения

Услуги

Потребителю

Инфо-центр

Медиа-центр

Контакты

Новости

logotip

Обласне
Комунальне
Підприємство

"Донецьктеплокомуненерго"

П'ятниця, 10 листопада 2017 16:27

ВЕРХОВНА РАДА УХВАЛИЛА НОВИЙ ЗАКОН «ПРО ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНІ ПОСЛУГИ»

9 листопада Верховною радою України був прийнятий новий законопроект  «Про житлово-комунальні послуги».

В законі, який очікує на підпис президента,  уточнюються формулювання термінів та порядок сплати, а також особливості надання житлово-комунальних послуг в одноквартирних будинках, гуртожитках, у житловому фонді соціального призначення.

Враховано пропозиції з демонополізації житлово-комунального господарства та створення конкурентного середовища на ринку послуг, енергоефективності, системи управління житловим фондом, оплати за користування послугами тощо.

Зокрема, законопроектом встановлюється порядок укладення споживачами договорів на отримання всього комплексу житлово-комунальних послуг - на послугу управління, водопостачання, теплопостачання, поводження з відходами, газу, електрики.

Тарифи на теплову енергію, що виробляється системами автономного опалення, встановлюються окремо для кожного багатоквартирного будинку, обладнаного такою системою, з урахуванням собівартості виробництва та постачання тепла, а також рентабельності суб'єкта, що здійснює таку діяльність.

Одним з нововведень цього закону є запровадження нарахування пені за несвоєчасну сплату комунальних послуг.   З 1 січня 2019 року споживачу буде нараховуватися пеня в розмірі 0,01 (однієї сотої) відсотка за кожен день прострочення. Це означає, що 100 днів прострочки — це 1% від суми заборгованості, тобто в рік максимальна сума пені становить 3,65%. Водночас, пеня не буде нараховуватися тим споживачам, які не в змозі оплатити комунальні послуги, через затримку заробітної плати або пенсії.

Хотілось би зазначити, що в цілому законопроект спрямований на захист інтересів споживача, враховуючи можливість вибору постачальника комунальних послуг, взаємодію виключно на договірних підставах, а також соціальну справедливість під час розподілу спожитих послуг.

 

Головна

Підприємство

Підрозділи

Послуги

Споживачу

Інфо-центр

Медіа-центр

Контакти


Уряд запустив новий сайт  Тепло.gov.ua, на якому пояснюють, чому постійно зростають тарифи на комунальні послуги, як формують ціну на газ, навіщо потрібні субсидії, як їх оформити, як зменшити комунальні платежі.

 

Найти современные Joomla 3 шаблоны и скачать.