logotip

Середа, 07 жовтня 2020 14:52

До уваги абонентів виробничої дільниці водопровідно-каналізаційного господарства в м. Святогірськ.

П О В І Д О М Л Е Н Н Я

про намір здійснити встановлення тарифів на послуги

з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення,

що надаються ОКП «Донецьктеплокомуненерго» споживачам

у м. Святогірськ , с. Тетянівка Донецької області

 

  На виконання вимог «Порядку інформування споживачів про намір зміни цін/тарифів на комунальні послуги з обґрунтуванням такої необхідності», затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 05.06.2018 №130,ОКП «Донецьктеплокомуненерго» пропонує на розгляд обґрунтування причин встановлення тарифів на послуги з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення.

  Встановлення тарифів на послуги з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення здійснюється відповідно до Закону України «Про житлово-комунальні послуги» від 09.11.2017 №2189-VIII, яким визначено:  нову класифікацію житлово-комунальних послуг; нову систему взаємовідносин, що виникатиме у процесі надання та споживання цих послуг;  зміни до формування тарифів на комунальні послуги та нарахування плати споживачам.

 

  На теперішній часдіють тарифи на послуги з  водопостачання та водовідведення, якібули встановлені рішенням Святогірської міської ради від 06.04.2011 № 83. Затверджені  тарифи по населенню вже на той час були  нижче собівартості послуг.

 

Категорії споживачів

Тариф на водопостачання, грн. за 1 м3

Тариф на водовідведення, грн. за 1 м3

Дата введення в дію

без ПДВ

з ПДВ

без ПДВ

з ПДВ

Населення

3,00

3,60

5,00

6,00

15.05.2011

Бюджетні установи

6,02

7,22

7,70

9,24

15.05.2011

Інші споживачі

7,86

9,43

9,75

11,70

15.05.2011

 

  За цей час значно зросли витрати для надання послуг споживачам, а саме: на електроенергію, оплату праці, матеріальні та інші витрати.

  Тарифи на електроенергію зростають щомісяця, за цей період збільшились більш ніж у чотири рази.Зросли витрати на оплату праці у зв’язку з підвищенням мінімальної заробітної плати відповідно з законодавчими актами України. Постачальники,  відповідно до змін економічної ситуації, регулярно підвищують  ціни  на матеріали, необхідні для підтримки в робочому стані об’єктів водопостачання та водовідведення (ПММ, хімічні реагенти, труби, запірна арматура та ін.) та послуги (зв’язку, з обслуговування і ремонту автотранспорту,комп’ютерної та офісної техніки, проведення аналізів питної, стічної та зворотної води таінші).

  З цієї причини впродовж декількох років підприємство є збитковим. Діючі тарифи на послуги з водопостачання та водовідведення не відшкодовують витрати на їх виробництво. Так, за підсумками роботи в 2019 році збитки підприємства від надання послуг з  водопостачання склали 7,0 млн.грн., від надання послуг з  водовідведення -17,0 млн.грн.

  На теперішній час фактична собівартість 1 куб.м послуг для населення в 7 раз вище встановленого тарифуна послуги з  водопостачання і в 10развище встановленого тарифу на послуги з водовідведення. Виробнича дільниця водопровідно-каналізаційного господарства м.СвятогірськОКП «Донецьктеплокомуненерго» виконує свою діяльність в умовах важкої фінансової кризи: не вистачає коштів для погашення заборгованості за енергоносії, своєчасної виплати заробітної плати та розрахування з бюджетом по податках та зборах, що може призвести до втрати кваліфікованих працівників та поставить під загрозу стале надання послуг з водопостачання та водовідведення.

 

  Розрахунок тарифів виконано відповідно до Порядку формування тарифів на послуги з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.06.2011 р. № 869, в редакції  постанови Кабінету міністрів України від 03.04.2019 р. № 291, з урахуванням змін, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10.06.2020 р. № 467.

  Розрахункові тарифи для всіх категорій споживачів складають:

 

 

№з/п

 

Вид послуги

 

Собівартість, грн

 

Прибуток грн

 

ПДВ

20%

грн

 

Розрахунковий тариф грн./1 м 3

з ПДВ

 

1

Тарифи на послуги з централізованого водопостачання

 

23,03

 

0,0

 

4,61

 

27,64

 

2

Тарифи на послуги з централізованого водовідведення

 

47,83

 

0,0

 

9,57

 

57,40

 

  Відповідно до вимог ст.32 Закону України «Про питну воду, питне водопостачання та водовідведення» тарифи на надання послуг з питного водопостачання розраховуються на підставі галузевих нормативів витрат і повинні повністю відшкодовувати експлуатаційні витрати та забезпечувати надійну роботу об'єктів централізованого питного водопостачання і водовідведення. Розраховані тарифи є економічно обґрунтованими та дозволять підприємству своєчасно розраховуватись за спожиту електроенергію, виконувати ремонтні роботи, реконструкції, тощо.

  Відсоток зростання (зниження) статей витрат в структурі тарифів:

 

з/п

 

Найменування статей

Зміни у структурі  тарифів у відсотках

Водопостачання

Водовідведення

1

Електроенергія

-0,9%

-5,5 %

2

Прямі витрати на оплату праці

+3,1%

+11,0 %

3

Єдиний соціальний внесок

-6,8%

-5,4 %

4

Амортизаційні відрахування

+6,8%

+4,2 %

5

Матеріальні та інші витрати

-2,2%

-4,3 %

 

  Структура розрахункових тарифів на послуги з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення, що надаються ОКП «Донецьктеплокомуненерго»  споживачам у  м.Святогірськ, с. Тетянівка  Донецької області додається.

 

  Зауваження та пропозиції до оприлюднених матеріалів від фізичних та юридичних осіб приймаються протягом 10 календарних днів з дня публікації даного повідомлення, тобто з 07жовтня до 16жовтня 2020 року, у письмовому та/або електронному вигляді за адресами:

  • ОКП «Донецьктеплокомуненерго»:85114, Донецька обл., м.Костянтинівка, вул.Ємельянова, 69, E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

  • Донецька обласна державна адміністрація: 84300, Донецька обл., м. Краматорськ, вул. Олекси Тихого, 6.

Підприємство

ЦПП та КО

Послуги

Споживачу

Інфо-центр

Контакти

Постачальник газу

Найти современные Joomla 3 шаблоны и скачать.