Головна

Підприємство

Центри обслуговування абонентів

Послуги

Споживачу

Інфо-центр

Контакти

Новини

logotip

Середа, 27 листопада 2019 17:34

МІНІСТР РОЗВИТКУ ГРОМАД І ТЕРИТОРІЙ АЛЬОНА БАБАК: РІШЕННЯ ПРО ВІДКЛЮЧЕННЯ ВІД ЦЕНТРАЛІЗОВАНОГО ОПАЛЕННЯ – ПОМИЛКОВІ

 

Міністр розвитку громад і територій України Олена Бабак вважає, що рішення про відключення від системи централізованого опалення стратегічно хибні. Про це вона повідомила в інтерв’ю виданню Українські новини.

«Ми живемо в умовах невірних економічних, технічних сигналів для людей, які приймають рішення від’єднуватися від централізованого теплопостачання ситуативно, - сказала пані міністр, - в першу чергу людина думає, що, відключившись від централізованої системи, вона буде мати тепло й розуміти, за що вона платить».

 

За словами Бабак, при переході на індивідуальне опалення у багатоквартирних домах з’являються нові проблеми:

«З технічної точки зору, якщо люди переходять на індивідуальні газові котли, то вони повністю стають залежними від газу. У централізованій системі можна диверсифікувати джерела отримання енергії. Теплоносій іде по одній трубі. Не важливо, в який спосіб він був отриманий. Коли люди переходять на газ, то вони ставлять котли і залежать тільки від газу.

Ще один аспект – технічно-екологічний. Коли котел стоїть у кожній квартирі, кудись мають відводитися продукти горіння. Часто вони виводяться просто через отвір, наприклад, під вікном, і йдуть від однієї квартири до іншої. Люди не звертають на це уваги. Багато будинків так переобладнали свої системи, перейшовши на газові котли. Фактично усі знаходяться в чаді. Чи вимірюється рівень забруднення біля цих будинків – невідомо.

Насправді це страшно. І з точки зору безпеки, і з точки зору екології.

Стосовно переведення на електричні котли (адже не всі будинки з огляду на поверховість можна перевести на газові котли), то люди мають невірні цінові сигнали з ринку електроенергії, що у них завжди буде така ціна як зараз. Але ми розуміємо, що формування ціни на електроенергію залежить від ціни на ринку і може коливатися. Зовсім не факт, що опалення від електрокотла буде економнішим і вигіднішим, ніж опалення від газового котла або котельні централізованого теплопостачання».

В інтерв’ю міністр додала, що українці невірно розуміють економічні сигнали ринку, та приймають рішення про відключення від системи централізованого опалення ситуативно.

 

Головна

Підприємство

Центри обслуговування абонентів

Послуги

Споживачу

Інфо-центр

Контакти


Уряд запустив новий сайт  Тепло.gov.ua, на якому пояснюють, чому постійно зростають тарифи на комунальні послуги, як формують ціну на газ, навіщо потрібні субсидії, як їх оформити, як зменшити комунальні платежі.

 

Найти современные Joomla 3 шаблоны и скачать.