Головна

Підприємство

Підрозділи

Послуги

Споживачу

Інфо-центр

Медіа-центр

Контакти

logotip

Items filtered by date: листопада 2017 — ОКП Донецктеплокоммунэнерго

         ШАНОВНІ АБОНЕНТИ!

            Нарахування за послугу централізованого опалення мешканцям багатоквартирних житлових будинків виконується згідно вимог постанови Кабінету Міністрів України №630 від 21.07.2005 року.

            Для абонентів, будинки яких обладнані приладами обліку теплової енергії, нарахування виконуються згідно показань такого приладу пропорційно опалюваній площі квартири.

           Для тих абонентів, будинки яких не обладнано приладами обліку теплової енергії, нарахування виконуються із застосуванням коригувального коефіцієнту (в залежності від Вашого населеного пункту). Коефіцієнт розраховується згідно з фактичною середньою температурою зовнішнього повітря за даними Донецького регіонального центру з гідрометеорології.

         Порядок нарахувань виглядає так:

де,

ТО - одноставковий тариф на послугу з централізованого опалення для населення (фізичних осіб) житлових будинків без будинкових та квартирних засобів обліку теплової енергії, гривень за 1 кв. метр (гривень за 1 куб. метр) за розрахунковий період протягом опалювального сезону (з податком на додану вартість);

S - опалювана площа (об’єм) квартири (будинку садибного типу) споживача, який отримує послугу з централізованого опалення та не має будинкового або квартирного засобу обліку теплової енергії, кв. метрів (куб. метрів);

Кі - коефіцієнт, що враховує відхилення в i-му місяці фактичної температури зовнішнього повітря та тривалості опалювального сезону від показників, врахованих під час розрахунку діючого тарифу;

ni - тривалість опалювального періоду в i-му місяці, яка врахована у встановлених тарифах на послугу з централізованого опалення для населення (фізичних осіб) у разі відсутності у квартирі (будинку садибного типу) та на вводах у багатоквартирний будинок засобів обліку теплової енергії;

nкi - календарна кількість діб в і-му місяці.

Published in Новости

9 листопада Верховною радою України був прийнятий новий законопроект  «Про житлово-комунальні послуги».

В законі, який очікує на підпис президента,  уточнюються формулювання термінів та порядок сплати, а також особливості надання житлово-комунальних послуг в одноквартирних будинках, гуртожитках, у житловому фонді соціального призначення.

Враховано пропозиції з демонополізації житлово-комунального господарства та створення конкурентного середовища на ринку послуг, енергоефективності, системи управління житловим фондом, оплати за користування послугами тощо.

Зокрема, законопроектом встановлюється порядок укладення споживачами договорів на отримання всього комплексу житлово-комунальних послуг - на послугу управління, водопостачання, теплопостачання, поводження з відходами, газу, електрики.

Тарифи на теплову енергію, що виробляється системами автономного опалення, встановлюються окремо для кожного багатоквартирного будинку, обладнаного такою системою, з урахуванням собівартості виробництва та постачання тепла, а також рентабельності суб'єкта, що здійснює таку діяльність.

Одним з нововведень цього закону є запровадження нарахування пені за несвоєчасну сплату комунальних послуг.   З 1 січня 2019 року споживачу буде нараховуватися пеня в розмірі 0,01 (однієї сотої) відсотка за кожен день прострочення. Це означає, що 100 днів прострочки — це 1% від суми заборгованості, тобто в рік максимальна сума пені становить 3,65%. Водночас, пеня не буде нараховуватися тим споживачам, які не в змозі оплатити комунальні послуги, через затримку заробітної плати або пенсії.

Хотілось би зазначити, що в цілому законопроект спрямований на захист інтересів споживача, враховуючи можливість вибору постачальника комунальних послуг, взаємодію виключно на договірних підставах, а також соціальну справедливість під час розподілу спожитих послуг.

 

Published in Новости

Закупівля теплової енергії (опалення, гаряча вода, технічний пар) потрапляє під дію Закону України «Про публічні закупівлі».  Згідно з пунктом 1 ст. 2 цей Закон застосовується до всіх замовників та закупівель товарів, робіт і послуг, які повністю або частково здійснюються за рахунок державних коштів. Згідно п. 7 ст. 2 Закону забороняється укладання договорів, які передбачають витрачання державних коштів, та/або оплата замовником товарів і послуг без проведення процедури закупівлі.

Враховуючи наведене, на виконання чинного законодавства Вам необхідно своєчасно (у строк до початку 2019р.)  провести тендерну процедуру, укласти договори на закупівлю теплової енергії з Виробничими одиницями та зареєструвати юридичні зобов’язання в відділах державного казначейства.

 

У разі якщо станом на 01.01.2019р. договірні відносини не будуть врегульовані згідно з чинним законодавством, ОКП «Донецьктеплокомуненерго» не зможе здійснити постачання теплової енергії на Ваші об’єкти.

 

Крім того, звертаємо Вашу увагу, що на виконання вимог статті 13 Закону України «Про ринок природного газу» та обов'язкових умов договору, укладеному між ОКП «Донецьктеплокомуненерго» та постачальником природного газу,  обов’язковими умовами договорів на закупівлю теплової енергії є попередня оплата Споживача. У зв’язку з цим, згідно п.1 Постанови Кабінету Міністрів України від 23 квітня 2014р. № 117 «Про здійснення попередньої оплати товарів, робіт і послуг, що закуповуються за бюджетні кошти», Вам необхідно звернутися до розпорядників коштів щодо надання дозволу здійснювати попередню оплату за теплопостачання.

Published in Новости

Сьогодні місто Торецьк стало центром дискусій з розгляду проблемних питань опалювального сезону, повноцінного забезпечення житлово-комунальними послугами в зоні АТО та відновлення інфраструктури Донецької області, що обговорювалися на виїзному засіданні Комітету Верховної ради України з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства.

У цьому засіданні поряд з представниками профільного міністерства, міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України, представниками офісу ЮНІСЕФ в Україні, губернатором Донецької ОДА, голів Торецької та Авдіївської районних адміністрацій та представників профільних асоціацій і комунальних підприємств, приймав участь  генеральний директор ОКП «Донецьктеплокомуненерго» Поляков Роман Олександрович.

У своїй доповіді Поляков Р.О. зазначив основні проблеми функціонування підприємства в умовах проведення АТО, головними з яких є втрата контролю над потужностями, що залишилися на окупованій території, і як слідство - недоотримання звідти частини доходів; наявність боргу за несплачені комунальні послуги на непідконтрольній території та неможливість його погашення, що є приводом для ненадання номінації на постачання природного газу. Він підкреслив, що внаслідок розділу підприємства на дві зони відповідальності (зона підконтрольна Україні та тимчасово окупована зона) економіка підприємства руйнується.

Він також зупинився на проблемах, що стосуються неможливості погашення боргів за спожиту електроенергію внаслідок дії системи субвенцій з державного бюджету у вигляді пільг та субсидій, що вимивають оборотні кошти; відсутність видатків з держбюджету на покриття різниці в тарифах населення і, на кінець, виключення підприємства з переліку ліцензіатів НКРЕКП з приводу низької оснащеності житлового фонду приладами обліку теплової енергії, на встановлення яких власних коштів у підприємства немає.

Поляков Р.О. окремо підкреслив необхідність проведення реконструкції котелень та теплового господарства в цілому, що дозволить зменшити споживання енергоносіїв та знизити втрати теплової енергії.

Єдиним шляхом до вирішення вищезазначених проблем,- зазначив Поляков Р.О., є надання Комітетом до парламенту України пропозицій щодо прийняття Закону України «Про деякі питання забезпечення сталого функціонування теплопостачальних підприємств Донецької та Луганської областей протягом здійснення антитерористичної операції», у якому б були враховані всі особливості ситуації, що створилася у діяльності підприємства за останні роки.

 

Published in Новости

Головна

Підприємство

Підрозділи

Послуги

Споживачу

Інфо-центр

Медіа-центр

Контакти


Уряд запустив новий сайт  Тепло.gov.ua, на якому пояснюють, чому постійно зростають тарифи на комунальні послуги, як формують ціну на газ, навіщо потрібні субсидії, як їх оформити, як зменшити комунальні платежі.

 

Найти современные Joomla 3 шаблоны и скачать.